Główny Księgowy

Toyota Leszno

Dołącz do naszego zespołu i rozpocznij pracę pełną wyzwań!

Umowa o pracę

Pakiet szkoleń

Atrakcyjne wynagrodzenie

Możliwości rozwoju

Sprawdź nasze social media

Zakres obowiązków:

• Prowadzenie księgowości/ksiąg rachunkowych Spółki dilerskiej i spółek ościennych zgodnie z wymogami ustawy o rachunkowości, przepisów podatkowych oraz procedurami wewnętrznymi,
• comiesięczne zamknięcia ksiąg rachunkowych, zamykanie roku obrachunkowego,
• prowadzenie bieżącej analizy i weryfikacja zapisów kont księgowych zapewniając ich prawidłowość,
• rozliczanie usług oraz dekretowanie dokumentów związanych z gospodarką magazynową,
• bieżąca analiza i uzgadnianie kont księgowych,
• ewidencja i nadzór nad środkami trwałymi, analiza nakładów inwestycyjnych,
• nadzór merytoryczny i formalny nad prawidłowym obiegiem i archiwizacją dokumentów oraz systemem kontroli wewnętrznej,
• monitorowanie wszystkich księgowo – podatkowych aspektów działalności firmy oraz zmian prawa podatkowego i finansowego, wdrażanie stosownych rozwiązań,
• koordynacja projektów podatkowych (m.in. e-faktura, MDR, strategia podatkowa),
• nadzór nad sprawozdawczością do GUS i NBP,
• zarządzanie pracą działu księgowości (3 lokalizacje),
• odpowiedzialność za poprawność rozliczeń podatkowych, w tym sporządzanie deklaracji podatkowych (CIT, VAT, PCC, podatków lokalnych i innych obowiązujących),
• sporządzanie sprawozdań finansowych zgodnie z ustawą o rachunkowości i organizacja prac bilansowych umożliwiających prawidłowe zamkniecie roku obrachunkowego,
• sporządzanie raportów na potrzeby Zarządu, instytucji finansowych i organów administracji publicznej,
• kształtowanie polityki rachunkowości spółki, udział w tworzeniu procedur, regulaminów wewnętrznych, usprawnianie procesów księgowych,
• współpraca z audytorami, doradcami oraz instytucjami zewnętrznymi, urzędami skarbowymi i innymi organami administracji publicznej,
• raportowanie i prezentacja danych w Power BI.

Nasze oczekiwania:

• Wykształcenie kierunkowe,
• posiadanie doświadczenia w pracy na stanowisku Głównego Księgowego lub zastępcy Głównego księgowego lub samodzielnego księgowego – minimum 3 lata,
• praktyczna znajomość zagadnień księgowych i podatkowych,
• ugruntowana wiedza z zakresu rachunkowości, finansów i rozliczeń podatkowych,
• doświadczenie i chęć wdrażania rozwiązań i procesów automatyzujących pracę we współpracy z zespołem IT,
• znajomość zagadnień z zakresu rozliczeń z jednostkami powiązanymi, w tym cen transferowych,
• proaktywność w reagowaniu na zmiany w przepisach podatkowych i proponowaniu rozwiązań,
• transparentność w działaniu,
• wysokie umiejętności komunikacyjne i umiejętność pracy w zespole,
• dobra znajomość pakietu Office.

Oferujemy:

• Pracę w nowoczesnej i dynamicznie rozwijającej się firmie,
• atrakcyjne warunki zatrudnienia,
• możliwość rozwoju zawodowego,
• regularne szkolenia,
• pełną wyzwań pracę w autoryzowanym salonie Toyota Mikołajczak.

Ważne:
  1. Na przesłanych dokumentach prosimy o dopisanie klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz.U.z 2014r., poz.1182 ze zm.”

Prześlij swoje CV

Wypełnij poniższy formularz, żeby aplikować na to stanowisko.